Contacts  |  A-Z Index  |  Catalog  |  E-mail  |  NOAH

 
college seal  

When to Register: ACADEMIC CALENDAR

What kind of Registration are you eligible for?   

How to Register

Tuition, Fees & Cashier Hours

How to Take a Course Overload

How to Audit a Class

Is Your Registration Complete?

Drop/Add Classes or Withdraw   

Students with Disabilities

Bookstore

I D Cards

Parking

Are You Graduating?

Building Code Legend & Map

    SPRING Class Schedules:
 Day

 Evening

Internet
Final Exams

Prerequisites

EVENING CLASS SCHEDULE SPRING SEMESTER 2010-2011  updated 06/19/2012

 ART (ART)
308 ART100 ART APPRECIATION 3 STEVENSON PAUL 05:30P 06:45P T & TH GY 204
 BIOLOGY (BIO)
520 BIO103 PRIN OF BIOLOGY I 4 SAINT ROBBY 04:35P 06:50P T & TH KX 114
BIO103 LAB TBA TBA KX 114
521 BIO103 PRIN OF BIOLOGY I 4 SAINT ROBBY 07:00P 09:15P T & TH KX 114
BIO103 LAB TBA TBA KX 114
522 BIO103 PRIN OF BIOLOGY I 4 JOHNSON RHONDA 04:35P 06:50P M & W MS 112
BIO103 LAB TBA TBA MS 124
523 BIO104 PRIN OF BIOLOGY II 4 RYAN TRACY 04:20P 06:50P M & W KX 114
BIO104 LAB TBA TBA KX 114
524 BIO104 PRIN OF BIOLOGY II 4 BOULDIN DEVIN 07:00P 09:30P T & TH MS 112
BIO104 LAB TBA TBA MS 124
525 BIO201 HUMAN ANAT/PHYS I 4 MARTIN TRISH 04:35P 06:50P M & W KX 106
BIO201 LAB TBA TBA KX 106
526 BIO201 HUMAN ANAT/PHYS I 4 JOHNSON RHONDA 07:00P 09:15P M & W KX 106
BIO201 LAB TBA TBA KX 106
527 BIO202 HUMAN A & P II 4 DURHAM STEVE 04:35P 06:50P M & W WA 112
BIO202 LAB TBA TBA TBA
528 BIO202 HUMAN A & P II 4 DURHAM STEVE 07:00P 09:15P M & W WA 112
BIO202 LAB TBA TBA TBA
529 BIO202 HUMAN A & P II 4 PATTERSON DENISE 04:35P 06:50P T & TH KX 106
BIO202 LAB TBA TBA KX 106
530 BIO220 GEN MICROBIOLOGY 4 HOLT KEVIN 04:00P 06:50P T & TH KX 204
BIO220 LAB TBA TBA KX 204
531 BIO220 GEN MICROBIOLOGY 4 CHAPMAN MISTY 04:00P 06:50P T & TH MS 112
BIO220 LAB TBA TBA MS 125
 BUSINESS (BUS)
612 BUS186 ELEMENTS/SUPERVISN 3 DURHAM JIMMY 05:30P 06:45P M & W BE 110
609 BUS241 PRIN OF ACCOUNT I 3 HIGDON PAUL 05:30P 06:45P T & TH BE 102
610 BUS242 PRIN OF ACCOUNT II 3 HIGDON PAUL 07:00P 08:15P T & TH BE 102
613 BUS263 LEG/SOC ENVIR/BUS 3 MCBRIDE KEITH 05:30P 06:45P T & TH BE 100
603 BUS271 BUS STATISTICS I 3 GRAY BOB 04:00P 05:15P T & TH MS 109
611 BUS275 PRIN OF MANAGEMENT 3 DURHAM JIMMY 07:00P 08:15P M & W BE 110
 CHEMISTRY (CHM)
905 CHM111 COLLEGE CHEM I 4 LAND RODNEY 04:20P 06:50P T & TH MS 108
CHM111 LAB TBA TBA KX 211
906 CHM112 COLLEGE CHEM II 4 ZANZIG JULIE 04:20P 06:50P M & W MS 108
CHM112 LAB TBA TBA KX 211
 CHILDHOOD DEVELOPMENT (CHD)
802 CHD203 CHILDRENS LIT/LANGUAGE DEV 3 ONEAL DEBRA 06:30P 08:20P M & W WD 252
807 CHD204 METHODS & MAT/TEACH CH 3 DURHAM DEBORAH 06:30P 08:20P T & TH WD 252
801 CHD205 PROG PLAN FOR CHD 3 ONEAL DEBRA 05:00P 06:20P M & W WD 252
803 CHD206 CHDREN HEALTH/SAFE 3 LANEY LINDA 08:30P 09:50P M & W WD 252
808 CHD208 ADMIN CHILD DEV PROGRAMS 3 DURHAM DEBORAH 08:30P 09:50P T & TH WD 252
804 CHD215 SUPRV PRAC EXP/CHILD DEV 3 LANEY LINDA TBA TBA
805 CHD217 MATH & SCIENCE FOR YOUNG CH 3 ONEAL DEBRA 03:00P 04:20P T & TH WD 252
806 CHD224 SCHOOLAGE CHILD CARE 3 ONEAL DEBRA 05:00P 06:20P T & TH WD 252
 COMPUTER SCIENCE (CIS)
1010 CIS146 MICROCOMPUTER APPS 3 DOBBS SAM 05:30P 06:45P M & W PA 212
1011 CIS146 MICROCOMPUTER APPS 3 MASSEY JOHN 07:00P 08:15P T & TH PA 212
1008 CIS251 C++ PROGRAMMING 3 PONGPAKDEE ART 04:00P 05:15P T & TH PA 212
1009 CIS268 SOFTWARE SUPPORT 3 MASSEY JOHN 05:30P 06:45P T & TH PA 209
1014 CIS149 INTRO TO COMPUTERS 3 DOBBS SAM 04:00P 05:15P M & W PA 204
 COSMETOLOGY (COS)
1591 COS114 CHEMICAL SERVICES LAB 3 CLEMENT JULISE 03:00P 04:00P T & W SI SBO
COS114 LAB TBA TBA SI SBO
1592 COS115 HAIR COLORING THEORY 3 GILLILAND REGINA 03:00P 04:00P W & TH SI SBO
COS115 LAB TBA TBA SI SBO
1593 COS116 HAIR COLORING LAB 3 GILLILAND REGINA 03:00P 05:00P THURSDAY SI SBO
COS116 LAB TBA TBA SI SBO
 DRAFTING AND DESIGN TECHNOLOGY (DDT)
1218 DDT115 BLUEPRNT READ/MACH 3 MANTOOTH CHARLES 07:15P 08:30P T & TH TC 108
1214 DDT116 BLUPRT RDG/CONST 3 TURNER TIM 03:30P 04:45P M & W GY 125
1216 DDT118 BASIC ELEC DRAFT 3 GLEDHILL TIM 07:15P 09:20P T & TH TC 107
1211 DDT127 INTER COMP AIDED DRAFTING 3 BROWN KEVIN 07:15P 09:20P M & W TC 107
1210 DDT128 TECHNICAL DRAWING II 3 FORD KEVIN 05:00P 07:05P M & W TC 107
1212 DDT212 INTER ARCH DRFTING 3 FORD KEVIN 07:15P 09:20P M & W TC 108
1215 DDT213 CIVIL DRAFTING 3 GLEDHILL TIM 05:00P 07:05P T & TH TC 107
1213 DDT222 ADV ARCHITEC DRAFT 3 BROWN KEVIN 05:00P 07:05P M & W TC 108
1217 DDT231 ADVANCED CAD 3 MANTOOTH CHARLES 05:00P 07:05P T & TH TC 108
 ECONOMICS (ECO)
1303 ECO232 PRIN MICROECONOMIC 3 JOHNSON HALEY 05:30P 06:45P M & W BE 100
 EMERGENCY MEDICAL SERVICES (EMS)
2110 EMS116 BASIC THEORY AND LAB 9 WOOTTEN ROGER 06:00P 10:00P M & T HE 115
EMS116 ERVIN JAMES 06:00P 10:00P THURSDAY HE 115
2111 EMS117 EMS BASIC CLNCAL COMPETENCIES 1 WOOTTEN ROGER TBA TBA TBA
 ENGLISH (ENG)
2330 ENG092 BASIC ENGLISH I 3 WHITMORE JESSICA 05:30P 06:45P M & W EN 104
2335 ENG092 BASIC ENGLISH I 3 MCGEE DIANE 04:00P 05:15P T & TH EN 104
2331 ENG093 BASIC ENGLISH II 3 BOWDEN CYNTHIA 05:30P 06:45P M & W EN 103
2332 ENG093 BASIC ENGLISH II 3 SMITH SUE 05:30P 06:45P T & TH EN 104
2333 ENG101 ENGLISH COMP I 3 BOWDEN CYNTHIA 04:00P 05:15P M & W EN 103
2334 ENG101 ENGLISH COMP I 3 WHITMORE JESSICA 08:30P 09:45P M & W EN 104
2336 ENG101 ENGLISH COMP I 3 SMITH SUE 08:30P 09:45P T & TH EN 101
2337 ENG102 ENGLISH COMP II 3 WHITMORE JESSICA 07:00P 08:15P M & W EN 104
2338 ENG102 ENGLISH COMP II 3 SMITH SUE 07:00P 08:15P T & TH EN 101
2341 ENG251 AMERICAN LIT I 3 BOWDEN CYNTHIA 07:00P 08:15P M & W EN 103
2342 ENG261 ENGLISH LIT I 3 REED EVERETT 05:30P 06:45P T & TH EN 117
 GEOGRAPHY (GEO)
2701 GEO100 WORLD REGIONAL GEO 3 BERRY BILL 07:00P 08:15P T & TH LI 201
 HISTORY (HIS)
3013 HIS101 WESTERN CIV I 3 CAMPBELL PAM 07:00P 08:15P T & TH MS 101
3014 HIS102 WESTERN CIV II 3 CAMPBELL PAM 05:30P 06:45P T & TH MS 101
3015 HIS201 U S HISTORY I 3 COMPTON HEATH 07:00P 08:15P M & W MS 101
3016 HIS202 U S HISTORY II 3 DAY BILLY 05:30P 06:45P M & W PA 206
3017 HIS202 U S HISTORY II 3 CAMPBELL PAM 08:30P 09:45P T & TH MS 101
 INDUSTRIAL ELECTRONICS TECHNOLOGY (ILT)
3312 ILT106 CONCEPTS OF DIRECT CURRENT 5 HULGAN JAMES 05:00P 07:30P M & W TC 110
3311 ILT107 CONCEPTS ALTNERT CURRENT 5 HULGAN JAMES 07:30P 10:00P M & W TC 110
3310 ILT112 CONC OF DIGITAL ELECTRONIC 5 DUNCAN TONY 05:00P 07:30P T & TH TC 110
3309 ILT118 CONSTRUCTION WIRING NEC 3 MARS TIMOTHY 05:00P 07:00P T & TH GY 102
3316 ILT194 PROGRAMABLE LOGIC CONTROL/I 3 WIGLEY BARRY 05:00P 07:00P T & TH TC 105
3313 ILT195 TROUBLESHOOTING TECHNIQUES I 3 DUNCAN TONY 08:00P 10:00P T & TH TC 105
3315 ILT197 MOTOR CONTROLS I 3 POOLE BRIAN 05:00P 07:00P M & W TC 105
3314 ILT231 NATL ELECTRIC CODE 3 LEWIS BILLY 05:00P 07:00P T & TH TC 104

 INDUSTRIAL MAINTENANCE TECHNOLOGY (INT)
4017 INT105 INTROD TO PROCESS TECHNOLOGY 3 MCCRARY CHRIS 08:00P 10:00P T & TH IS 105
4014 INT117 PRINCIPLES INDSTRL MECHANICS 3 BACHELOR BRUCE 05:00P 07:30P T & TH IS 106
4015 INT119 PRINC MECH MEASURE TECH DRWG 3 BACHELOR BRUCE 07:30P 10:00P T & TH IS 106
4011 INT120 CONCEPTS OF DIRECT CURRENT 5 HULGAN JAMES 05:00P 07:30P M & W TC 110
4010 INT122 CONCEPTS ALTERNATE CURRENT 5 HULGAN JAMES 07:30P 10:00P M & W TC 110
4013 INT129 INDUST SAFETY MAINT TECH 3 FOWLER JOHN 07:30P 10:00P M & W IS 106
4009 INT130 CONC OF DIGITAL ELECTRONIC 5 DUNCAN TONY 05:00P 07:30P T & TH TC 110
4012 INT134 PRINC IND MAINT WELD METAL 3 FOWLER JOHN 05:00P 07:00P M & W IS 106
4008 INT158 INDUSTRIAL WIRING I 3 MARS TIMOTHY 05:00P 07:00P T & TH GY 102
 MACHINE TOOL TECHNOLOGY (MTT)
251 MTT100 MACHINING TECHNOLOGY I 6 DEANGELIS HUGO 05:00P 10:00P T & TH EP COT
252 MTT103 MACHINING TECHNOLOGY II 6 DEANGELIS HUGO 05:00P 10:00P  T & TH EP COT
253 MTT137 MILLING I 3 DEANGELIS HUGO 05:00P 07:00P T & TH EP COT
254 MTT138 MILLING 1 LAB 3 DEANGELIS HUGO 07:00P 10:00P T & TH EP COT
256 MTT139 BASIC COMPUTER NUMER CTRL 3 ROBERTS WILL 03:00P 05:00P M & W IS 110
257 MTT140 BAS COMP NUM CTRL TURN PROG I 3 ROBERTS WILL 03:00P 05:00P M & W IS 110
258 MTT141 BSC CMP NUMC CTRL MILL PROG I 3 ROBERTS WILL 03:00P 05:00P M & W IS 110
263 MTT141 BSC CMP NUMC CTRL MILL PROG I 3 DEANGELIS HUGO 05:00P 07:00P T & TH EP COT  
255 MTT146 PRECISION GRINDING MACHINES I 6 DEANGELIS HUGO 05:00P 10:00P  T & TH EP COT
259 MTT212 ADV CMP NUMC CTRL TURNING 3 ROBERTS WILL 03:00P 05:00P M & W IS 110
260 MTT213 ADV COMP NUMER CNTRL MILL 3 ROBERTS WILL 03:00P 05:00P M & W IS 110
264 MTT213 ADV COMP NUMER CNTRL MILL 3 DEANGELIS HUGO 07:00P 10:00P T & TH EP COT  
261 MTT242 CNC MILLING LAB II 3 ROBERTS WILL 05:00P 08:00P M & W IS 110
262 MTT244 CNC TURNING LAB II 3 ROBERTS WILL 05:00P 08:00P M & W IS 110
 MATHEMATICS (MTH)
3771 MTH090 BASIC MATHEMATICS 3 BRIGHT LUCY 04:00P 05:15P M & W GY 207
3775 MTH090 BASIC MATHEMATICS 3 BRIGHT LUCY 05:30P 06:45P M & W GY 207
3779 MTH090 BASIC MATHEMATICS 3 EMMETT BILL 05:30P 06:45P M & W GY 209
3783 MTH090 BASIC MATHEMATICS 3 YOUNG CHRISTIE 07:00P 08:15P M & W GY 207
3788 MTH090 BASIC MATHEMATICS 3 EMMETT BILL 08:30P 09:45P M & W GY 207
3792 MTH090 BASIC MATHEMATICS 3 FRAZER REGINA 04:00P 05:15P T & TH GY 207
3796 MTH090 BASIC MATHEMATICS 3 PENDERGRASS GREGG 04:00P 05:15P T & TH GY 209
3800 MTH090 BASIC MATHEMATICS 3 FRAZER REGINA 05:30P 06:45P T & TH GY 207
3804 MTH090 BASIC MATHEMATICS 3 MONROE JEFF 07:00P 08:15P T & TH GY 207
3808 MTH090 BASIC MATHEMATICS 3 NIBLETT ADAM 08:30P 09:45P T & TH GY 207
3772 MTH098 ELEMENTARY ALGEBRA 3 BRIGHT LUCY 04:00P 05:15P M & W GY 207
3776 MTH098 ELEMENTARY ALGEBRA 3 BRIGHT LUCY 05:30P 06:45P M & W GY 207
3780 MTH098 ELEMENTARY ALGEBRA 3 EMMETT BILL 05:30P 06:45P M & W GY 209
3784 MTH098 ELEMENTARY ALGEBRA 3 YOUNG CHRISTIE 07:00P 08:15P M & W GY 207
3789 MTH098 ELEMENTARY ALGEBRA 3 EMMETT BILL 08:30P 09:45P M & W GY 207
3793 MTH098 ELEMENTARY ALGEBRA 3 FRAZER REGINA 04:00P 05:15P T & TH GY 207
3797 MTH098 ELEMENTARY ALGEBRA 3 PENDERGRASS GREGG 04:00P 05:15P T & TH GY 209
3801 MTH098 ELEMENTARY ALGEBRA 3 FRAZER REGINA 05:30P 06:45P T & TH GY 207
3805 MTH098 ELEMENTARY ALGEBRA 3 MONROE JEFF 07:00P 08:15P T & TH GY 207
3809 MTH098 ELEMENTARY ALGEBRA 3 NIBLETT ADAM 08:30P 09:45P T & TH GY 207
3773 MTH100 INT COLLEGE ALGEBR 3 BRIGHT LUCY 04:00P 05:15P M & W GY 207
3777 MTH100 INT COLLEGE ALGEBR 3 BRIGHT LUCY 05:30P 06:45P M & W GY 207
3781 MTH100 INT COLLEGE ALGEBR 3 EMMETT BILL 05:30P 06:45P M & W GY 209
3785 MTH100 INT COLLEGE ALGEBR 3 YOUNG CHRISTIE 07:00P 08:15P M & W GY 207
3790 MTH100 INT COLLEGE ALGEBR 3 EMMETT BILL 08:30P 09:45P M & W GY 207
3794 MTH100 INT COLLEGE ALGEBR 3 FRAZER REGINA 04:00P 05:15P T & TH GY 207
3798 MTH100 INT COLLEGE ALGEBR 3 PENDERGRASS GREGG 04:00P 05:15P T & TH GY 209
3802 MTH100 INT COLLEGE ALGEBR 3 FRAZER REGINA 05:30P 06:45P T & TH GY 207
3806 MTH100 INT COLLEGE ALGEBR 3 MONROE JEFF 07:00P 08:15P T & TH GY 207
3810 MTH100 INT COLLEGE ALGEBR 3 NIBLETT ADAM 08:30P 09:45P T & TH GY 207
3818 MTH100 INT COLLEGE ALGEBR 3 PENDERGRASS GREGG 05:30P 06:45P T & TH AX 105
CLASSROOM CLASS
3812 MTH110 FINITE MATHEMATICS 3 SIMPSON STEVE 05:30P 06:45P M & W AX 106
3813 MTH112 PRECALCULUS ALGEBR 3 SIMPSON STEVE 04:00P 05:15P M & W AX 106
3814 MTH112 PRECALCULUS ALGEBR 3 MONROE JEFF 05:30P 06:45P T & TH MS 117
3815 MTH113 PRECALCULUS TRIG 3 NIBLETT ADAM 07:00P 08:15P T & TH MS 109
3774 MTH116 MATHEMATICAL APP 3 BRIGHT LUCY 04:00P 05:15P M & W GY 207
3778 MTH116 MATHEMATICAL APP 3 BRIGHT LUCY 05:30P 06:45P M & W GY 207
3782 MTH116 MATHEMATICAL APP 3 EMMETT BILL 05:30P 06:45P M & W GY 209
3786 MTH116 MATHEMATICAL APP 3 YOUNG CHRISTIE 07:00P 08:15P M & W GY 207
3791 MTH116 MATHEMATICAL APP 3 EMMETT BILL 08:30P 09:45P M & W GY 207
3795 MTH116 MATHEMATICAL APP 3 FRAZER REGINA 04:00P 05:15P T & TH GY 207
3799 MTH116 MATHEMATICAL APP 3 PENDERGRASS GREGG 04:00P 05:15P T & TH GY 209
3803 MTH116 MATHEMATICAL APP 3 FRAZER REGINA 05:30P 06:45P T & TH GY 207
3807 MTH116 MATHEMATICAL APP 3 MONROE JEFF 07:00P 08:15P T & TH GY 207
3811 MTH116 MATHEMATICAL APP 3 NIBLETT ADAM 08:30P 09:45P T & TH GY 207
3819 MTH116 MATHEMATICAL APP 3 WADE CYNTHIA 04:00P 05:15P M & W SI SBO
3816 MTH126 CALCULUS II 4 TOTTEN SHARON 06:50P 08:25P T & TH AX 106
3817 MTH265 ELEM STATISTICS 3 GRAY BOB 04:00P 05:15P T & TH MS 109
 MEDICAL ASSISTANT (MAT)
3507 MAT111 CLINICAL PROC I/MED ASST 3 ROBINSON TINA 05:00P 10:00P TUESDAY HE 102
3508 MAT215 LAB PROCEDURES II/MED ASST 3 MARS BECKY 05:00P 10:00P THURSDAY HE 102
3517 MAT220 MEDICAL OFFICE INSURANCE 3 HICKLEN NICOLE 06:00P 08:30P THURSDAY HE 111
 MUSIC ENSEMBLE (MUL)
4115 MUL197 JAZZ BAND II 2 KNOX DANIEL 07:00P 09:15P TUESDAY GY 123
4116 MUL297 JAZZ BAND IV 2 KNOX DANIEL 07:00P 09:15P TUESDAY GY 123
 OFFICE ADMINISTRATION (OAD)
4708 OAD101 BEG KEYBOARDING 3 HANCOCK TINA 05:30P 06:45P M & W BE 207
4709 OAD125 WORD PROCESSING 3 HANCOCK TINA 07:00P 08:15P M & W BE 208
4706 OAD138 REC/INF MANAGEMENT 3 BARKLEY RITA 04:00P 05:15P T & TH BE 206
4707 OAD214 MED OFFICE PROCED 3 BARKLEY RITA 05:30P 06:45P T & TH BE 206
 PARALEGAL (PRL)
5502 PRL230 DOMESTIC LAW 3 LAMUNYN DARA 08:30P 09:45P T & TH LI 206
5501 PRL262 CIVIL LAW AND PROC 3 BRADFORD MELANIE 07:00P 08:15P T & TH LI 206
 PHILOSOPHY (PHL)
5003 PHL206 ETHICS & SOCIETY 3 REEVES DON 04:00P 05:15P M & W PA 207
 PSYCHOLOGY (PSY)
5617 PSY200 GENERAL PSYCHOLOGY 3 WARE RHONDA 04:00P 05:15P T & TH HE 110
5618 PSY200 GENERAL PSYCHOLOGY 3 WARE RHONDA 05:30P 06:45P T & TH HE 110
5619 PSY210 HUMAN GROWTH & DEV 3 WARE RHONDA 07:00P 08:15P T & TH HE 110
 READING (RDG)
5702 RDG083 DEV READING I 3 WRAY CAROL 04:00P 05:15P M & W EN 101
 RELIGION (REL)
5904 REL100 HISTRY/WORLD RELIG 3 DAVIDSON JIM 07:00P 08:15P T & TH PA 207
5905 REL151 SURVEY OLD TESTAMT 3 DAVIDSON JIM 05:30P 06:45P T & TH PA 207
5906 REL152 SURVEY NEW TESTAMT 3 DAVIDSON JIM 04:00P 05:15P T & TH PA 207
 SPANISH (SPA)
6304 SPA102 INTRO SPANISH II 4 FRICKS BRAD 05:10P 06:50P T & TH LI 201
 SPEECH (SPH)
6409 SPH107 FUND OF PUBL SPEAK 3 GAMBRELL STEVEN 05:30P 06:45P T & TH GY 245
6410 SPH107 FUND OF PUBL SPEAK 3 WILLIAMS TRACI 05:30P 06:45P M & W LI 203
6411 SPH107 FUND OF PUBL SPEAK 3 WILLIAMS TRACI 07:00P 08:15P M & W LI 203
6414 SPH107 FUND OF PUBL SPEAK 3 WILLIAMS TRACI 08:30P 09:45P M & W LI 203
 THEATRE ARTS (THR)
6613 THR120 THEATRE APPRECIATI 3 ARCHER BRAD 05:30P 06:45P M & W LY TBA
6614 THR296 DIR STUDY/THEATRE 2 WEBB MARK TBA TBA LY TBA
 WELDING (WDT)
459 WDT119 GAS METAL ARC/FLUX CORED ARC 3 ROBERTS WILL 05:00P 07:00P T & TH IS 109
467 WDT119 GAS METAL ARC/FLUX CORED ARC 3 BISHOP MARTY 05:00P 07:00P M & W EP COT
460 WDT120 SHIELDED METAL ARC WLDG GRO 3 ROBERTS WILL 05:00P 07:00P T & TH IS 109
468 WDT120 SHIELDED METAL ARC WLDG GRO 3 BISHOP MARTY 05:00P 07:00P M & W EP COT
463 WDT124 GAS METL ARC/FLUX CORED LAB 3 ROBERTS WILL 07:00P 10:00P T & TH IS 109
471 WDT124 GAS METL ARC/FLUX CORED LAB 3 BISHOP MARTY 07:00P 10:00P M & W EP COT
464 WDT125 SHIELDED METAL ARC WLDG LAB 3 ROBERTS WILL 07:00P 10:00P T & TH IS 109
472 WDT125 SHIELDED METAL ARC WLDG LAB 3 BISHOP MARTY 07:00P 10:00P M & W EP COT
461 WDT157 CONSUMABLE WELDING THEORY 3 ROBERTS WILL 04:30P 07:00P T & TH IS 109
469 WDT157 CONSUMABLE WELDING THEORY 3 BISHOP MARTY 04:30P 07:00P M & W EP COT
465 WDT158 CONSUMABLE WLDG PROC LAB 3 ROBERTS WILL 07:00P 10:00P T & TH IS 109
473 WDT158 CONSUMABLE WLDG PROC LAB 3 BISHOP MARTY 07:00P 10:00P M & W EP COT
462 WDT228 GAS TUNGSTEN ARC WELDING 3 ROBERTS WILL 05:00P 07:00P T & TH IS 109
470 WDT228 GAS TUNGSTEN ARC WELDING 3 BISHOP MARTY 05:00P 07:00P M & W EP COT
466 WDT268 GAS TUNGSTEN ARC LAB 3 ROBERTS WILL 07:00P 10:00P T & TH IS 109
474 WDT268 GAS TUNGSTEN ARC LAB 3 BISHOP MARTY 07:00P 10:00P M & W EP COT
 

Northeast Alabama Community College Rainsville, Alabama 35986
(256) 638-4418 or (256) 228-6001

TOP